Co jedzą szczęśliwe Bobasy

Fotografowanie dzieci nie jest szczególnie łatwym zadaniem. Mali modele, którzy jeszcze nie są gotowi na całkiem świadome uczestnictwo w sesji zdjęciowej, sami decydują jak będą się zachowywać przed obiektywem. Jak zatem kontrolować emocje i mimikę dziecka?

Przy odrobinie cierpliwości i zrozumienia dla potrzeb maluszka możemy z powodzeniem zrobić udane zdjęcia, takie jak sobie zaplanowaliśmy. Konieczna jest obecność mamy podczas zdjęć, przy której nasz model czuje się bezpiecznie. Zdjęcia musimy tak zaplanować, aby nie wypadły w porze kiedy dziecko ma swoją drzemkę lub porę karmienia.

Dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi niemowlaka przed obiektywem jest użycie jego ulubionej maskotki. Niech zabawka zaj,muje uwagę dziecka w taki sposób, żeby nie znajdowała się w kadrze. Oczywiście bez asysty mamy lub innej osoby jest to zadanie praktycznie niewykonalne.

Jeśli planujesz sesję dziecięcą, zadbaj o komfort dla dziecka, dobre światło i odpowiednie otoczenie. Nie tylko to co będzie tłem na zdjęciu, ale także to co będzie przykuwać uwagę naszego małego modela. Więcej zdjeć z sesji tutaj.

Sesję wykonałem do książki „Co jedzą szczęsliwe Bobasy” oraz materiałów promocyjnych żywieniowo .

Add comment

Poprzedni wpis Wizerunek lekarza
Następny wpis Kalendarz Kraków
image/svg+xml

Menu

Follow me

Mój Instagram

Error validating access token: Sessions for the user are not allowed because the user is not a confirmed user.

Zapisz się na newsletter

Moje zdjęcia na Flickr