Wizerunek lekarza

Lekarz w sieci

Obecność gabinetu w internecie powinna zapewnić pacjentom rzetelną informację. Dane o dostępności usług medycznych, leczeniu i stosowanych metodach. Nie do pominięcia jest kwestia wizerunku, czyli dobrych profesjonalnych zdjęć.

Zdjęcie dla www.stomatolodzy.net

Czy warto inwestować w stronę internetową?

Poleganie wyłącznie na serwisach społecznościowych w przypadku praktyki lekarskiej nie jest dobrym pomysłem.

  • Po pierwsze, w zależności od charakteru usług nie każdy rodzaj leczenia nadaje się do promowania w tego typu mediach.
  • Po drugie, konto naszego gabinetu zawsze nawet z błahego powodu może zostać przez algorytmy serwisu zablokowane.

Posiadanie własnej strony internetowej uniezależnia nas, tak od wspomnianych serwisów ale także od możliwości hejtowania w rankingach lekarzy. Dobrze zrobiona strona internetowa oprócz opisów, za pomocą zdjęć personelu i gabinetów komunikuje pacjentom atmosferę miejsca i jakość obsługi. Obawiając się ustawowego zakazu reklamy usług medycznych nie zaniechajmy obecności w internecie. Ustawa zobowiązuje jednocześnie do informowania pacjentów o zakresie i rodzaju usług.

Co powinna zawierać internetowa wizytówka gabinetu?

Pacjent powinien tu znaleźć podstawowe informacje o świadczonych usługach medycznych, godzinach otwarcia, lokalizacji kliniki i systemie rejestracji. Krótkie, jednak treściwe informacje na temat pracujących lekarzy. Zdjęcia prezentujące poczekalnię, gabinety i personel. Istotne jest aby zdjęcia budowały w pacjencie poczucie przyjaznej atmosfery która towarzyszy w całym procesie jego obsługi. Ważne abyśmy już na wstępie, dali poczucie że z uwagą zajmiemy się problemem pacjenta. Osiągniemy to budzącą zaufanie wizytówką jaką jest strona www. Dzięki temu, że pacjent obdarzy nas zaufaniem jeszcze przed przyjściem do gabinetu, łatwiej będzie nam z nim współpracować.

Podsumowując:

  • informacje o usługach medycznych
  • godziny otwarcia i lokalizację gabinetu
  • sposób rejestracji
  • notki o lekarzach
  • dobre, profesjonalne zdjęcia personelu
  • dobre, profesjonalne zdjęcia wnętrz gabinetu
Zdjęcie dla stomatologianovak.pl

Jak powinna wyglądać sesja fotograficzna

Nie korzystajmy ze zdjęć stockowych prezentujących nie ten gabinet i nie ten personel. Ten fałsz jeszcze można spotkać w sieci i prawdopodobnie zdemaskowanie tego faktu przez pacjenta nie przysporzy nam zaufania. Nie zamieszczajmy zdjęć dostarczonych przez naszych współpracujących lekarzy. Nawet jeśli pochodzą z profesjonalnej sesji, będą to zdjęcia z innego kontekstu, innego miejsca. Warto zadbać aby zdjęcia pochodziły a miejsca, do którego przychodzi pacjent. To z pewnością wzbudzi większa zaufanie. Pacjent poczuje, że jesteśmy tutaj i dla niego. Nawet jeśli nasz gabinet to nie klinika z wieloma specjalistami bez wątpienia można w nim zrobić zdjęcia świetnie prezentujące wnętrza. Zatem sesja fotograficzna będzie najcześciej składała się z dwóch części.

  • wnętrza
  • portrety, zdjęcia podczas pracy

Umawiając się na sesję z fotografem najlepiej wybrać dzień lub godziny, kiedy obłożenie gabinetów jest najmniejsze. Może nawet dzień wolny od pracy. Przy większej ilości lekarzy umówienie się na jeden termin może być niemożliwe dlatego sesję portretową trzeba wówczas podzielić na dwa lub więcej spotkań. Do zdjęć można zamówić make-up, którego organizacją zajmie się fotograf.

Zdjęcie dla stomatologianovak.pl

Fotografowanie wnętrz najlepiej wykonać przy świetle dziennym mimo iż zawodowy fotograf posługuje się zazwyczaj dodatkowym oświetleniem. Umawiając się na zdjęcia pomieszczeń fotograf znając lokalizację gabinetów wybierze najdogodniejszą porę dnia mając na względzie jakość światła zastanego.

Ile kosztują zdjęcia?

Za zdjęcia możemy zapłacić albo w pakiecie razem z inwestycją w nową stronę internetową, albo za samą sesję fotograficzną. Efektem sesji będzie zestaw zdjęć prezentujących naszą praktykę lekarską. Koszt zdjęć może zaczynać się od kilkuset złotych dla niedużego gabinetu. Ważne, abyśmy nabyli zdjęcia wraz z licencją uprawniającą do publikowania fotografii we wszystkich interesujących nas teraz i w przyszłości miejscach. Czyli strona www, profile praktyk w mediach społecznościowych, ulotki drukowane, portale rankingu lekarzy itd. Jeśli organizujemy zdjęcia dla lekarzy i personelu pracujących w naszych gabinetach zadbajmy o zgodę na publikację ich wizerunku.

Budowanie wizerunku lekarza jest procesem, warto zająć się nim już na początku kariery.

Zdjęcie dla reflukserzy.pl

Następny wpis Co jedzą szczęśliwe Bobasy
image/svg+xml

Menu

Follow me

Mój Instagram

Error validating access token: Sessions for the user are not allowed because the user is not a confirmed user.

Zapisz się na newsletter

Moje zdjęcia na Flickr