Kalendarz Kraków

Bardzo lubię nietypowe i trudne zadania. „Chcielibyśmy zamówić u pana zdjecia Krakowa do naszego kalendarza. Mamy na to tylko trzy tygodnie”. Świetnie! Przeglądnąłem swoje archiwum i okazało się, że wiekszość zdjęć spełniających wymagania muszę zrobić teraz. To był październik. Zdjęcia w kadrze pionowym. Pogoda jesienią już niepewna. Przynajmniej dziewięć z dwunastu kadrów muszę zrobić i powinny ilustrować wszystkie pory roku. Na łatwe zadanie to nie wyglądało.

Szczęśliwie pogoda przez kilka dni była stabilna i słoneczna, a październikowe światło poranka i wieczoru jest dostępne o bardzo komfortowych porach. Między godziną ósmą a dziewiątą w ścisłym centrum Krakowa udawało mi się zmieścić pomiędzy dobrym, niskim światłem a tłumnymi wycieczkami turystów.

Zaplanowałem miejsca i godziny korzystając z cyfrowych narzędzi w sieci, dzięki temu mogłem zrealizować zdjecia w krótkim czasie. Główną niewiadomą mogła okazać się pogoda, która jednak pracowała ze mną w tym projekcie. Wszystkie zdjęcia, które znalazły się w kalendarzu są tutaj.

Zdjęcia zamówiła Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie.

Add comment

Poprzedni wpis Co jedzą szczęśliwe Bobasy
image/svg+xml

Menu

Follow me

Mój Instagram

Error validating access token: Sessions for the user are not allowed because the user is not a confirmed user.

Zapisz się na newsletter

Moje zdjęcia na Flickr